K & S -Stary Klasztor, Karkonosze

22 kwietnia 2022
karkonosze zdjęcia slubne

Cześć! W poprzednim wpisie zapraszałem Was na wesele do warsztatu. Tym razem będzie nie mniej oryginalnie, sala witrażowa w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Brzmi nieźle, prawda? Stary Klasztor to bardzo ciekawe miejsce na mapie Wrocławia, można go określić jako kompleks imprezowy. W podziemiach jest typowo studencki  pub „Przybij Piątaka”,  na parterze elegancka restauracja a na górze sala koncertowa. Pomieszczenia z gotyckimi łukami i witrażami budują niesamowitą atmosferę. Stary Klasztor ma wiele sal i można do nich się dostać różnymi wejściami. Jedno z nich prowadzi do Sali Witrażowej, tej w której przeważnie odbywają się wesela. Ogrodzenie i osobne wejście dają nam to miejsce na wyłączność, dzięki temu na wesele nie trafiają do niej goście z pobliskiego pubu.

Sesję ślubną plenerową wykonaliśmy w Karkonoszach, na szlaku od Świątyni Wang poprzez schronisko Samotnia do Śnieżki. Lubię tę trasę, nie jest trudna do pokonania, ale przede wszystkim bezpieczna podczas powrotu, który często odbywa się o zmroku.

Schroniska PTTK Samotnia nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To jedno z najbardziej malowniczo położonych schronisk w Polsce. Mieści się nad Małym Stawem, pośród gór,  z licznymi ścieżkami dookoła, z których możemy podziwiać krajobrazy oraz wysokogórską roślinność. To jest bardzo dobre miejsce na rozpoczęcie sesji ślubnej plenerowej.

Schronisko Górskie Dom Śląski, jest położony tuż pod Śnieżką. To miejsce było naszą drugą bazą wypadową do punktów widokowych, tym razem bardziej wysokogórskich. Mamy tutaj piękne polany z widokami na góry w tym królową Karkonoszy, czyli Snieżkę :).

Zapraszam Was na ślub do Kościoła pw św. Stanisława, św Doroty i św.Wacława, wesele do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze we Wrocławiu oraz na górską sesję ślubną w Karkonoszach.

 

Ceremonia ślubna: Kościół pw św. Stanisława, św Doroty i św.Wacława
Wesele: Sala Witrażowa w Starym Klasztorze we Wrocławiu
Oprawa muzyczna: Grzegorz Stolarski Wodzirej Freak Frak
Sesja plenerowa: Karkonosze

Recent posts
Podsumowanie sezonu ślubnego w 2023r
Spichlerz Galowice, Karczma Miłocin, Hotel Wodnik, Zielona Oliwka, Hotel Azyl, Pałac w Lubiechowej, Schronisko Andrzejówka, Cicha Woda w Lasocinie,
K&Ł -Spichlerz Galowice
Ślub i wesele w Spichlerzu Galowice